BABA JAGA  w kanonie baśni jest wyjątkowa. Można szukać jej podobnych w mitologiach, ale badacze są zgodni BABA JAGA jest unikatowa i nie ma swojego bliźniaczego odpowiednika. Jest jedną z najważniejszych postaci rodzimego, baśniowego folkloru i jest niebywale złożona. Właśnie ta złożoność mnie zachwyca, bo życie nie jest czarno-białe i my nie jesteśmy czarno-białe. Składamy się z tak wielu części, często przeciwstawnych, że czasami można się w tym nieco pogubić. BABA JAGA jest tą co spina wszystko klamrą (z różnym skutkiem) ale jest esencją i PODSUMOWANIEM.

BABA JAGA

w poszukiwaniu tej co wie 

 

BABA JAGI NIE SPOSÓB POZNAĆ

JĄ TRZEBA STWORZYĆ 

BABA JAGA ma wiele twarzy i cechuje ją dualność. Poproszona o pomoc może to zrobić albo może ... zabić. Jej kręgosłup moralny często jest poddawany w wątpliwość, ale ona nie żyje w ludzkiej społeczności więc jej "moralność" ma zupełnie inne podłoże. Ona żyje w lesie i jego prawami się kieruje, a w nim "moralność" nie do końca ma znaczenie. 

 

 

BABA JAGA żyje na pograniczu. Jedną nogą dotyka rzeczywistości, tej w której osadzony jest człowiek, drugą zaś jest tam gdzie człowiek ma wstęp tylko czasami lub nie ma go wcale. Dla niej siatki obu tych światów zlewają się w jedną, a ona potrafi w tym nawigować i prawdopodobnie właśnie dlatego podejmuje decyzje, które dla człowieka pozostaną niezrozumiałe.

 

 

BABA JAGA ma niezaprzeczalną moc. Włada nie tylko lasem i jego zasobami czy mieszkańcami, ale włada też pradawnymi siłami, które ten las stworzyły. Widzi to co niewidzialne, słyszy ciszę i zawsze mówi co myśli. Nie szuka aprobaty u ludzi, nie potrzebuje być widziana bo to czego potrzebuje znajduje w sobie i w przyrodzie.

BABA JAGA nie jest WIEDŹMĄ. Wiedźmą jest każda z nas, staje się nią lub ma potencjał by się nią stać. Baby Jagi mnie nosimy w sobie i to jest raczej dobra wiadomość. BABA JAGA jest czymś "na zewnątrz",  jest ludzką projekcją. W każdej baśni jest inna, w zależności od tego jaką chciał ją widzieć autor/autorka. To sprawia, że sama będziesz mogła nadać jej kształt, przypisać jej cechy, ubrać w dowolne szaty. Jednocześnie będziesz mogła zobaczyć jak nadawać kształt samej sobie,  jak łączyć drobinki, które nosisz w sobie w jedną konstelację. 

JAK BĘDZIESZ PRACOWAŁA

I CO BĘDZIESZ ROBIŁA?

Dobierzesz się do LĘKU, swojego i tego kolektywnego. My ludzie zdecydowanie za dużo się boimy, a my kobiety wciąż jesteśmy zastraszane. Gdy byłaś dzieckiem straszono Cię BABA JAGĄ, Ciemnym Lasem i Wilkami teraz  jako dorosła kobieta odczarujesz to i zobaczysz jak z lęku można wyczarować najbardziej zajebistą BABA JAGĘ świata, która mieszka w magicznym lesie, a wilk ma na imię Reksio. Podziękujesz już wszystkim Zastraszaczom (w tym Twojemu własnemu sabotażyście/stce), w końcu TWOJA ZAJEBISTA BABA JAGA już zawsze będzie stała za Twoimi plecami, a Ty będziesz znała drogę do jej domu!

BABA JAGA miała swoje atrybuty i leśnych sprzymierzeńców. Ty również będziesz z nich korzystała. 

 

TARTOT  będzie Twoim atrybutem w tej podróży. Jeśli nie masz swojej talii, nie kupuj jej (chyba że masz na to chęć). Podczas tego warsztatu poznasz to narzędzie (nie musisz mieć żadnej wiedzy o nim) lub pogłębisz dotychczasowy z nim kontakt. 

 

ROŚLINY  będą Twoimi leśnymi sprzymierzeńcami, pokażę Ci jak możesz korzystać z nich w swojej codzienności. Jak z nimi pracować, jak używać i czule je kochać.

WĘŻOWE WZGÓRZE jest jak bajka, czas gdzieś umyka, nie wiesz jaki jest dzień, odcinasz się od tego co zostawiać za jego bramą. Jesteś otoczona roślinami, taka mała oaza. Czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do stworzenia własnej bajki o BABA JADZE?

 

Zapraszam Cię w podróż przez LAS w poszukiwaniu Twojej własnej, osobistej BABA JAGI. 

 

Najpierw przyjrzysz się wyprojektowanej już przez innych ludzi  BABA JADZE, rozłożysz ją na czynniki pierwsze i zobaczysz z jakich elementów się ona składa i dlaczego to co przez ludzi odrzucane: brzydota, starość, wrogość, samotność, zepsucie zostało w nią wtłoczone. 

TEN WARSZTAT NIE JEST DLA CIEBIE JEŚLI...

TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE JEŚLI...

X Nie chcesz w swoim życiu niczego zmienić;

 

X Nie zamierzasz się otwierać na inne niż akademickie sposoby poznawania świata i siebie;

 

X Nie lubisz przyrody i nie chcesz jej poznawać :(

 

X Szukasz kursu zielarstwa i fitoterapii (temu zagadnieniu dedykuję

zupełnie inny warsztat).

 

X Nie interesuje Cię świat roślinnej alchemii, magii, rytuały, kobiece celebracje;

 

X Nie znajdujesz w sobie szacunku do innych istot, zarówno w  myśleniu jak i w wypowiedzi.

 

V Tęsknisz za przyrodą i przygodą;

 

V Chcesz spędzić wakajki pracując ze sobą, ze mną i innymi kobietami;

 

V Chcesz zanurkować w świat baśni i bajek i odczarować to co zostało     zaczarowane dawno temu;

 

V Ciągnie Cię do roślin i chcesz je lepiej poznawać.

 

V Chcesz lepiej rozpoznać swój wewnętrzny krajobraz;

 

V Chcesz nauczyć się jak projekcje robione na przyrodę pomagają w

odkrywaniu siebie;

 

V Chcesz nauczyć się jak uczenie się przyrody przekłada się na    

poprawę jakości i higienę Twojej rzeczywistości;

 

V Chcesz lepiej zrozumieć prawa zachodzące w przyrodzie;

 

V Pociąga Cię tarot i nawet jeśli się go boisz to chcesz tym lękom  stawić czoła.

 

V Czujesz swoją dzikość lub chcesz ją obudzić.

 

V Pragniesz dopuścić do głosu swoją intuicj.

 

V Chcesz mieć w samej sobie oparcie i sprzymierzeńczynię.

 

V Coś Cię przyciąga ale jeszcze nie wiesz co...

BĘDZIESZ MOGŁA CZERPAĆ MAKSYMALNE KORZYŚCI Z NAUKI I PRACY PONIEWAŻ PRACOWAĆ BĘDZIESZ W 4 OSOBOWEJ GRUPIE, A JA BĘDĘ MOGŁA POŚWIĘCIĆ CI MAXIMUM UWAGI.

jedzonko jest wege/wegan 

dla czterech uczestniczek przeznaczony jest jeden pokój

w domu mieszkają dwa psy, więc jeśli jesteś alergiczką to sama musisz podjąć decyzję czy jest to dla Ciebie ok

jeśli chcesz przyjechać pociągiem to Twoją stacją docelową jest Henryków, stamtąd Cię odbiorę

warsztaty rozpoczynają się w czwartek

o 17:00 i kończą w niedzielę o 15:00

DODATKOWE INFORMACJE

WĘŻOWE WZGÓRZE

(dolnośląskie, okolice Ząbkowic Śląskich) 

MIEJSCE 

2024

18-21.07

TERMINY

Obejmuje:

  • warsztaty
  • noclegi 
  • wyżywienie 

INWESTYCJA 

1050

1050

bezwrotna zaliczka płatna przy zapisie,

istnieje możliwość rozłożenia na 2 raty  

płatność na miejscu w dniu rozpoczęcia warsztatu  

Zanim wypełnisz formularz zapisów zapoznaj się proszę

z REGULAMINEM 

REGULAMIN

FORMULARZ ZAPISÓW

JESTEM GOTOWA  

Po kliknięciu w poniższy przycisk zostaniesz przeniesiona do formularza zapisów. Wypełnij go proszę, wyślij, a ja prześlę resztę informacji. Wszystkie informacje zawarte w formularzu są objęte tajemnicą i są wyłącznie do mojego wglądu. Mają one na celu stworzenie idealnie dopasowanej i bezpiecznej przestrzeni. 

Zobacz więcej

O mnie słów kilka...

Kiedyś myślałam, że przyroda jest tym co widzę, teraz wiem, że  jest Ona tym co czuję. Codziennie, z „zamkniętymi oczami” przemierzam las szukając z nim pozawerbalnych sposobów komunikacji. Czasami czuję przyrodę tak mocno, że moja skóra zaczyna pachnieć mchem, płuca wypełniają się strzępkami grzybni, a serce tłoczy żywicę sosen. Fascynuje mnie złożoność lasu i jego symbiotyczne zależności. Z ogromną pokorą i uważnością korzystam z jego darów wykorzystując ich leczniczą moc (nie zawsze w konwencjonalny sposób). Lubuję się też w symbolicznych przekazach rzeczywistości, kolekcjonuję je i układam z nich magiczną historię swojego życia.

 

laskobiet@gmail.com

Regulamin

Polityka prywatności